Айнтрахт - Байерн

Айнтрахт отнесе десетима от Байерн с 5:1

Айнтрахт Франкфурт записа изразителна победа над Байерн Мюнхен с 5:1 в 10-ия кръг на Бундеслигата. Това бе първи успех на орлите над шампиона от осем години насам.

Гостите останаха с човек по-малко още в деветата минута. Тогава Жером Боатенг получи директен червен картон. Първоначално реферът показа дузпа и жълт картон на Боатенг. След намеса на ВАР обаче той извади нарушението извън наказателното поле и изгони Боатенг. Домакините бързо се възползваха от численото си преимущество. Филип Костич откри в 25-ата минута, а Джибрил Соу в 33-ата удвои. Роберт Левандовски върна един гол в 37-ата минута за 2:1. Така той се разписа в рекорден десети мач от началото на сезона.

Айнтрахт започна второто полувреме с нов бърз гол, дело на централния защитник Давид Абрахам. Той вкара в 48-ата минута. В 60-ата друг централен бранител – Мартин Хинтерегер направи резултата 4:1. Гонсало Пасиенсия вкара шестото си попадение през сезона за 5:1 в 85-ата минута.

С трите точки Айнтрахт се изкачи на шеста позиция със 17 точки. Байерн има една повече и е на четвърто място.

Лидерът Гладбах спечели дербито с Леверкузен

По същото време Байер Леверкузен загуби у дома от Борусия Мьонхенгладбах с 1:2. Така гостите запазиха първата позиция в класирането. Те имат 22 точки, три повече от втория Борусия Дортмунд.

Герой за Гладбах бе Маркус Тюрам. Синът на легендата Лилиан Тюрам записа гол и асистенция в дербито. Той подаде на Оскар Венд за 0:1 в 18-ата минута. Шведът вкара във втори пореден мач, след като се разписа и 4:2 над Айнтрахт преди седмица. Само седем минути по-късно Кевин Фоланд изравни след пас на Аларио. Малко преди края на полувремето обаче Херман изведе Тюрам и той вкара за 1:2.

Борусия Дортмунд нанесе първа загуба на Волфсбург

Жълто-черните нямаха особени проблеми срещу вълците и победиха с 3:0. Това бе първо поражение в Бундеслигата за зелените през сезона. Така Борусия направи и отличен подарък за 62-я рожден ден на треньора Лусиен Фавр.

През първата част заради контузии принудително бяха сменени капитанът на домакините Марко Ройс и реферът Маркус Велц. След почивката Азар вкара за 1:0, а малко по-късно асистира на Герейро за 2:0. В края Гьотце реализира дузпа за 3:0.

Лайцпиг отнесе Майнц с 8:0

Лайпциг излезе трети, след като отнесе Майнц с 8:0. Тимът на Юлиан Нагелсман има 18 точки, колкото Байерн, но по-добра голова разлика. Само преди дни Лайпциг победи Волфсбург с 6:1 за купата. Това бе най-голям успех в историята на тима в Бундеслигата и съответно най-тежко поражение за Майнц в елита.

Тимо Вернер записа хеттрик, като добави и още три асистенции. Другите голове вкараха Забицер, Нкунку, Халстенберг, Поулсен и Мукиеле. Нкунку добави и две асистенции, другите бяха на Поулсен, Забицер и Клостерман.

Домакините спряха да вкарват след 50-ата минута, когато вече водеха със 7:0.