Залцбург - Айнтрахт

Айнтрахт е последният осминафиналист в Лига Европа

Айнтрахт Франкфурт стана последният осминафиналист в Лига Европа, след 2:2 като гост на Залцбург.  Германците спечелиха първата среща с 4:1, а снощи двубоят бе отложен заради буря.

Следващият съперник на орлите в турнира е Базел. Първата среща е на 12-и март, а реваншът- седмица по-късно в Швейцария.

Андре Силва вкара и двата гола за Айнтрахт. Той най-напред изравни за 1:1 в 30-ата минута, засичайки с глава подаване на Филип Костич. Иначе Андреас Улмер откри резултата за австрийския шампион в 10-ата минута.

През второто полувреме домакините от Залцбург отново поведоха в резултата с гол на Жером Онжен. Той се разписа след подаване на Доминик Собошчай от ъглов удар. Нова комбинация с Костич завърши с второ попадение на Силва седем минути преди края.