Айнтрахт - Хофе
Победният гол за орлите

Айнтрахт обърна Хофе и спря невероятната му серия

Айнтрахт обърна Хофенхайм с 3:2 на „Комерцбанк Арена“ в 24-ия кръг на Бундеслигата. Така орлите вече са на шест точки пред съперника си в битката за място в Европа. Освен това тимът на Ади Хютер записа девети мач без загуба. Хофе пък падна навън за първи път от девет срещи.

Орлите поведоха с малко случаен гол на Анте Ребич в 20-та минута. Той бе уцелен в главата след пряк свободен удар и топката влетя в мрежата на Бауман. Футболистите на Юлиан Нагелсман отговориха с попадение на Жоелинтон в 43-та минута.

След час игра Белфодил успя отново да изведе гостите напред, но драмата тепърва предстоеше. Пет минути след втория гол на Хофенхайм Касим Нуху бе изгонен. Айнтрахт натисна, но трябваше да чака до самия край, за да триумфира.

Два късни гола за Айнтрахт

Първо Себастиан Алер изравни за 2:2 след изстрел с глава. А в последната минута от шестминутното продължение резервата Гонсало Пасиенсия също с глава вкара за 3:2.