Айнтрахт - Вердер

Айнтрахт и Леверкузен са на полуфинал за купата

Айнтрахт Франкфурт и Байер Леверкузен се класираха на полуфиналите в турнира за купата на Германия. Орлите победиха Вердер с 2:0, а Леверкузен обърна Унион с 3:1. Вчера за полуфиналите се класираха още Байерн Мюнхен и четвъртодивизионният Саарбрюкен. Жребият за полуфиналите е в неделя вечер.

Айнтрахт спечели с лекота

Орлите имаха затруднения срещу бременци само до първия гол. Той падна в шестата минута на добавеното време на първата част. Попадението дойде от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Аугустинсон. А от бялата точка се разписа Андре Силва.

В 60-ата минута Даичи Камада покачи на 2:0. Японецът бе изведен по великолепен начин от Костич и вкара отблизо. Единственият проблем за домакините бе червеният картон на Костич в добавеното време. Той бе изгонен за удар без топка срещу Топрак. Това означава, че ще пропусне полуфинала на тима си.

Леверкузен обърна Унион след червен картон

Унион игра много добре на „БайАрена“ и бе близо до изненадващ успех. Столичани поведоха в края на първата част чрез Ингвартсен. Всичко обаче се промени след червения картон на Ленц в 71-ата минута. Още в следващото положение резервата Белараби вкара за 1:1. Байер натисна и след няколко изпуснати положения Арангис вкара за 2:1. А в добавеното време след отлична контра Диаби направи 3:1.