Барселона - Ейбар

Ейбар спря Барселона, Меси гледа отстрани

Ейбар измъкна 1:1 от визитата си на „Камп Ноу“, за да разочарова Барселона. Каталунците бяха без звездата си Лионел Меси. Аржентинецът е контузен в глезена и гледа отстрани. Той се прибра от родината си специално за двубоя, като кацна часове преди него.

Мартин Брайтвайт изпусна дузпа през първото полувреме. В 57-ата минута Ейбар шокира Барселона като вкара за 0:1. Голът беше дело на нападателя Кике Гарсия. Само 10 минути по-късно Усман Дембеле успя да изравни. После Брайтвайт имаше шанс да спечели мача за Барса, но пропусна от изгодна позиция.

Точката не успя да помръдне Барселона напред в класирането, защото тимът беше изпреварен от Севиля. Каталунците имат 25 точки, Севиля – 26. Андалусийците победиха Виляреал с 2:0. Лидер е Атлетико Мадрид с 32 точки.