Лоренцо Джустино

Лоренцо Джустино спечели на Ролан Гарос след 6 часа игра

Изглеждаше като мач, който никога няма да свърши, но след 6 часа и 5 минути игра, Лоренцо Джустино спечели. Италианският квалификант и французина Корентен Муте изиграха вторият най-дълъг двубоя в историята на Ролан Гарос.

Епичният сблъсък, който започна в неделя, завърши след 0-6, 7-6(7), 7-6(3), 2-6, 18-16. В него имаше 459 точки, 145 уинъра и 184 непредизвикани грешки. „Не усещам тялото си. Чувствам се тотално празен“, каза Муте.

Най-дългият мач в историята на Ролан Гарос е срещата от 2004-а между Фабрис Санторо и Арно Клемент. Тя пак беше от първия кръг. Двубоят между испанеца и французина продължи 6 часа и 33 минути. Това пак е почти два пъти по-малко то най-дългият мач в историята на тениса. Той беше на Уимбълдън през 2010-а. Сблъсъкът между Джон Иснър и Микола Майю се игра три дни и продължи общо 11 часа и 5 минути.

Победата за Лоренцо Джустино е първа за него в основната схема на турнир от Големия шлем. Той беше загубил предишните си четири срещи в подобни турнири. Следващият му съперник е поставеният под номер 12 Диего Шварцман.