Новак Джокович
Снимка: twitter.com/atptour

Джокович, Зверев и Циципас бият в Рим

Новак Джокович се класира за 17-и път на четвъртфиналите от 17 участия на турнира в Рим. Това е и 91-и четвъртфинал за него в Мастърс 1000 сериите.

Джокович елиминира поставения под номер 13 Камерън Нори след 6-3, 6-4 за 89 минути. Сърбинът, който има 6 титли и 12 финала в Рим, реализира ранен пробив и запази предимството си до края на първия сет. Във втората част той пропиля пробив аванс при 2-1 гейма и губеше с 3-4. Ноле обаче взе 13 от следващите 16 разигравания, за да триумфира. Нори имаше физически проблем в края на срещата, като дори поиска и медицински таймаут. Британецът допусна цели 29 непредизвикани грешки срещу 14 на съперника.

За място на полуфиналите Джокович ще се изправи срещу седмия в схемата Холгер Руне. Датчанинът се справи трудно с Алексей Попирин след 6-4, 5-7, 6-4 след почти три часа игра.

Шампионът от 2017 година Александър Зверев спечели доиграването срещу Джей Джей Уулф. Зверев продължава напред след 6-4, 7-5, след като вчера двубоят беше прекъснат при 3-3 гейма във втория сет. Така в четвъртия кръг той ще срещне поставения под номер 3 Даниил Медведев. Медведев има аванс от 8:6 победи срещу него. Двамата вече играха два пъти през този сезон в сериите Мастърс – в Индиън Уелс и в Монте Карло. И в двата случая руснакът реализира обрат от 0:1 до 2:1 сета.

Миналогодишният финалист Стефанос Циципас също преодоля третия кръг след 6-3, 7-6(3) срещу Лоренцо Сонего. Мачът беше довършен днес с  изиграването на втория сет. Сонего пропусна по един сетбол при 5-4 и при 6-5 гейма. В тайбрека Циципас взе пет поредни точки, за да триумфира.