Новак Джокович

Джокович се справи с Раонич, играе със Зверев на четвъртфинал

Новак Джокович демонстрира, че е преодолял контузията, която можеше да го извади от Аустрелиън Оупън още в третия кръг. Ноле победи Милош Раонич със 7-6(4), 4-6, 6-1, 6-4 в осминафиналите.

След петсетовия си успех над Тейлър Фриц в петък Джокович заяви, че не е сигурен дали ще може да излезе на корта за двубоя си с Раонич, но все пак го направи и играта му изглеждаше до голяма степен освободена от болка.

Първият сет на „Род Лейвър Арина“ бе равностоен. Единствените две възможности за пробив се откриха пред Ноле, но той не успя да ги реализира. Така се стигна до тайбрек, в който сърбинът се наложи със 7-4. Във втората част 14-ят поставен в схемата Раонич успя да реализира единствения пробив, за да изравни резултата.

В третия сет световният номер едно доминираше тотално и взе подаването на съперника си два пъти за 6-1. В четвъртата част осемкратният шампион отново бе по-настоятелен и солиден. Той успя да спечели една от петте си възможности за пробив при 4-4. После затвори мача на собствен сервис след близо три часа игра.

Джокович завърши мача с 41 печеливши удара срещу 25 непредизвикани грешки и добра статистика на собствен сервис – общо 74 процента спечелени точки. На четвъртфиналите във вторник той ще се изправи срещу номер 6 в схемата Александър Зверев. По-рано днес Зверев победи сънародника на Джокович Душан Лайович с 6-4, 7-6(5), 6-3. Двамата ще определят и евентуалния съперник на Григор Димитров на полуфинала.

Джокович: Ако не беше Големия шлем, се отказвах

„Не съм се готвил въобще за мача. Използвах всяка свободна минута, за да си почивам. Само така можех да се състезавам. Физиотерапевтът свърши отлична работа. Ако не беше турнир от Големия шлем, щях да се откажа. Три часа преди мача направих загрявка и тогава разбрах, че ще играя. По време на мача не беше идеално – от време навреме ме болеше, но няма от какво да се оплача“, обясни Ноле.