Новак Джокович
Снимка: twitter.com/AdelaideTennis

Джокович спаси мачбол и взе титлата в Аделаида

Новак Джокович спечели титлата на турнира в Аделаида с награден фонд 642 735 долара. Във финала сърбинът спаси мачбол и обърна Себастиан Корда. Ноле триумфира след 6-7(8), 7-6(3), 6-4 и три часа здрава битка.

Въпреки че получи травма при успеха над Даниил Медведев, Джокович се движеше свободно на корта,. Корда обаче игра изключително силно. Американецът направи пробив за 5-4 в първия сет и поведе с 40:0, но Джокович го проби. В тайбрека обаче Корда водеше постоянно и при  8:8 затвори сета с две поредни точки. Така Ноле загуби първия си сет в турнира.

Раздразненият Джокович изгони двама членове от щаба си от местата им край корта преди втория сет. Очевидно загубил концентрация, той позволи на Корда да доминира. Съперникът му дори стигна до мачбол в 12-ия гейм, но не успя да спечели. Сърбинът изравни за 6-6 и взе тайбрека със 7:3.

Във финалния сет сърбинът направи пробив и затяори уверено мача.

Следващият турнир за Джокович е започващият след седмица Australian Open. Там той ще опита да изравни постижението на Рафаел Надал от 22 трофея от Големия шлем. Тази титла беше 92-а за него от ATP, с което той изравни Надал. Пред тях са само Джими Конърс, Роджър Федерер и Иван Лендл.

При жените титлата спечели Арина Сабаленка. Трофеят е 11-и за нея от WTA турнирите, но първи от май 2021 г. Сабаленка победи във финала 18-годишната квалификантка Линда Носкова след 6-3, 7-6(4). Така тя завърши без загубен сет в турнира.