Новак Джокович
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Джокович направи знаменит обрат срещу Музети

Новак Джокович постигна забележителен обрат срещу италианеца Лоренцо Музети, за да стигне четвъртфиналите на Ролан Гарос.

Световният номер едно загуби първите си сетове в турнира и изоставаше с 0-2. После обаче той беше безмилостен и даде само гейм от следващите 17 на Музети. И 19-годишният тийнейджър накрая се отказа заради травма. Джокович спечели след 6-7(7), 6-7(2), 6-1, 6-0, 4-0 и отказване. Следващият съперник на Ноле пак е италианец – деветият поставен Матео Беретини.

В първите два сета Музети не отстъпваше по нищо на сърбина. Той дори измъкна първия след 75 минути жестока битка. Във втория ситуацията се повтори. Явно обаче италианецът свърши силите си, защото след това нямаше отговор. А и всички топки, които му се получиха в първите два сета, след това започнаха да излизат в аут. Той обаче със сигурност ще запомни първото си участие в турнир от Големия шлем.

Джокович му даде само четири точки в четвъртия сет, който спечели за 17 минути. После Музети получи схващане и в крайна сметка се отказа. Аплодисментите, с които беше изпратен, дори и от Ноле, обаче казват достатъчно.