Новак Джокович
Снимка: twitter.com/atptour

Джокович, Синер и Циципас биха в Монте Карло

Новак Джокович се класира за четвъртфинала на турнира от сериите Мастърс в Монте Карло. Световният номер едно се справи с Лоренцо Музети след 7-5, 6-3.

Италианецът направи пробив още в първия гейм, а след това го затвърди с 2-0. Музети водеше до 4-2, но Ноле изравни за 4-4. После Джокович проби още веднъж и взе първата част.

Вторият сет започна с размяна на пробива. Сърбинът дръпна с 3-1, Музети намали до 4-3, но нов пробив позволи на Джокович да спечели с 6-3. В следващата фаза той ще играе срещу австралиеца Алекс де Минор.

Световният номер две Яник Синер мина лесно през Ян-Ленард Щруф след 6-4, 6-2. Това е девета поредна победа за италианеца. Двамата си размениха ранни пробиви и стигнаха до 4-4. Тогава Синер проби и после затвори сета. Във втория сет Синер се справи по-успешно, въпреки нехарактерните за него 10 непредизвикани грешки.

В един от най-оспорваните мачове днес Стефанос Циципас победи Александър Зверев след 7-5, 7-6(3). В първата част играта вървеше равностойно до 6-5, когато Циципас проби и затвори сета от втория опит.

Вторият сет беше много драматичен. Гъркът поведе с 5-0 и стигна до два мачбола. Зверев обаче ги спаси, а след това направи и два пробива, за да изравни при 5-5. Стигна се до тайбрек, в който Циципас демонстрира по-здрави нерви и спечели. На четвъртфиналите той ще играе с руснака Карен Хачанов.