Новак Джокович

Джокович се срина катастрофално във Виена

Италианецът Лоренцо Сонего постигна един от най-изненадващите резултати в тениса от началото на година. Той тотално надигра и разби световния номер 1 Новак Джокович с 6-2, 6-1 във Виена. Двубоят беше от четвъртфиналите на турнира от сериите АТП 500.

Джокович имаше само една загуба от игра от началото на сезона срещу Рафаел Надал във финала на Ролан Гарос. 42-ят в света Сонего загуби в квалификациите във Виена, но влезе в основната схема като щастлив губещ. След което постигна победи над Душан Лайович и Хуберт Хуркач.

Днес 25-годишният Сонего тотално доминираше на корта, както на собствен сервис, така и на подаванията на сърбина. Той стигна до пет пробива в двубоя, а от своя страна отрази всички шест точки за пробив, които се откриха пред Джокера.

Джокович, който с победата си над Борна Чорич в предишния кръг си осигури първото място в световната ранглиста в края на годината, бе неузнаваем на корта и нямаше отговор за агресивната и борбена игра на своя опонент. Той се предаде след 70 минути игра.

По този начин Сонего достигна първия си полуфинал за 2020 година. Там той ще срещне Григор Димитров или Даниел Еванс от Великобритания.

По-рано днес от турнира във Виена отпадна и вторият поставен в схемата Доминик Тийм. Шампионът беше победен от намиращия се в страхотна форма Андрей Рубльов със 7-6(5), 6-2. Даниил Медведев също отпадна. Той беше отстранен от Кевин Андерсън след 6:4, 7:6 (5).