Джокович продължава в Маями, Тийм отпадна

Новак Джокович

Новак Джокович победи Бърнард Томич от Австралия във втория кръг на Мастърс 1000 в Маями. Световният номер едно нямаше особени проблеми срещу Томич. Австралиецът оказа съпротива само в първия сет, който загуби след тайбрек – 6-7 (2/7). Във втория 81-ви в световната ранглиста се предаде и падна с 2-6.

В следващия кръг сърбинът ще има за съперник аржентинеца Федерико Делбонис. Той е от класата на Томич и в момента е на 83-мо място в ранглистата.

Джокович обаче отпадна точно в третия кръг обаче преди две седмици в Индиън Уелс. Тогава той бе елиминиран от Филип Колшрайбер.

Доминик Тийм отпадна от турнира

Шампионът от Индиън Уелс Доминик Тийм бе елиминиран още в първия си мач в Маями. Преди седмица австрецът спечели най-значимата титла в кариерата си, като победи Роджър Федерер. Сега обаче той загуби с 6-4, 6-4 от поляка Хуберт Хуркач. 54-ия в света се нуждаете от 77 минути игра, за да се справи с Тийм.

Серина оцеля в страховит мач

Серина Уилямс оцеля в мач, в чийто втори сет „нямаше отговор“ на играта на Ребека Питърсън. Серина победи с 6-3, 1-6, 6-1 и се класира за втория кръг в Маями.

„Наистина не съм доволна от моето представяне“, призна 23-кратната шампионка от Големия шлем. Тя играе едва на трети турнир за 2019-а. Уилямс загуби на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия. Преди две седмици тя се отказа във втория кръг на Индиън Уелс поради заболяване.

„Трябваше да отделя много време през последната седмица. Определено не е лесно. Но го преодолявам. Просто трябва да върна играта си на това ниво, на което знам, че може да бъде. В края на втория сет си казах, че не мога да загубя този мач“, завърши тя.

Уилямс, осемкратната победителка в Маями, ще срещне в третия кръг Чиан Уан. Във втория китайката отнесе Джоана Конта, шампионката тук от 2017 г., с 6-4 6-0.