Джокович

Джокович прегази Сангрен и записа 20-та победа за тази година

Световният номер 1 Новак Джокович продължи с перфектното си представяне от началото на година и записа 20-ти пореден успех. Това стана след 6-2, 6-4 над американеца Тенис Сандгрен. Двубоят беше от третия кръг на Мастърса в Ню Йорк.

Сръбският тенисист спечели 84 процента от точките на първи сервис и отрази всички четири точки за пробив, които се откриха пред съперника му, за да стигне до чиста победа след близо час и половина игра. В първия си мач в Ню Йорк срещу Рикардас Беранкис Джокович имаше нужда от медицински тайм аут заради болки във врата, но срещу Сандгрен той нямаше физически проблеми.

„Близо съм до това да не изпитвам никаква болка във врата. Чувствам се много добре и това се отрази на играта ми“, коментира Джокович. На четвъртфиналите той ще се изправи срещу Ян-Ленард Щруф. Германецът надви миналогодишния финалист Давид Гофен с 6-4, 3-6, 6-4.

Раонич се справи с Анди Мъри

Бившият номер 1 в света Анди Мъри приключи с участието си в турнира, след като загуби от Милош Раонич с 2-6, 2-6. За място на полуфиналите Раонич ще спори със сърбина Филип Крайнович, който победи Мартон Фучович с 6-2, 6-1. По-рано Фучович се справи с Григор Димитров.

За четвъртфиналите се класираха още Стефанос Циципас, Даниил Медведев, Райли Опелка и Роберто Баутиста Агут.