Джокович, Зверев

Джокович е на полуфинал в Париж без загубен сет

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за полуфиналите на Ролан Гарос. Той надигра Александър Зверев в три сета – в отделните части 7-5, 6-2, 6-2.

Първият сет бе най-равностоен и оспорван. Младият германец започна силно двубоя и притисна сърбина, като дочака търпеливо своя момент и проби в деветия гейм. Ноле обаче отвърна моментално и направи рибрейк в следващия гейм. А след това проби отново Зверев, за да спечели откриващия сет.

Сърбинът стартира с три бързи гейма втората част и проби още веднъж германския си опонент. И спечели с лекота втория сет. В третия картината на корта бе идентична, като пробивите за сърбина този път дойдоха в шестия и осмия гейм.

Джокович ще играе с Доминик Тийм

Така Ноле продължава напред към полуфиналите без загубен сет. Там той ще се изправи срещу Доминик Тийм в повторение на полуфинала от 2016-а.

Австриецът нямаше никакви проблеми в двубоя си с Карен Хачанов и го надви в три сета – 6-2, 6-4, 6-2. Тийм проби подаването на руснака в третия и седмия гейм на откриващия сет, за да поведе в резултата. Във втората част пробивът за австриеца дойде в деветия гейм. В третия сет нови два брейка на сметката на Тийм му осигуриха безпроблемно класиране за сблъсъка с Джокович.

Това ще бъде четвърти пореден полуфинал за него в Париж. Тийм е финалист от 2018-а, когато загуби спора за титлата от Рафаел Надал.

Двамата с Джокович са изиграли осем мача помежду си, като сърбинът е спечелил шест от тях. Последният сблъсък бе на клей в Рим, където Ноле триумфира в два тайбрека – 7-6 (2), 7-6 (4).

Двамата имат два мача на Ролан Гарос, в които си размениха по една победа. Сърбинът спечели в три сета на полуфиналите през 2016-а, когато стана шампион. Тийм взе реванш година по-късно също в три сета, но на четвъртфиналната фаза.