Новак Джокович

Джокович страда, но победи Кареньо Буста

Новак Джокович изстрада класирането си за полуфиналите на Ролан Гарос. Сърбинът се справи с проблеми в лявата си ръка и врата, за да победи Пабло Кареньо Буста. Ноле спечели след 4-6, 6-2, 6-3, 6-4. Сблъсъкът беше повторение на последния мач на Джокович на US Open. Тогава той беше дисквалифициран, след като уцели съдия на линията с топка.

Световният номер едно излезе на корта с ленти по врата и постоянно масажираше бицепса на лявата си ръка. Докато гримасничеше от болка той загуби първия сет. Но се вдигна и спечели следващите три. „Не беше добре. Болеше ме врата, болеше ме ръката, боляха ме и други неща. Но не ми се обяснява подробно“, заяви Джокович пред Евроспорт.

Това е десети полуфинал за него на Ролан Гарос и 38-и в турнир от Големия шлем.

Джокович ще играе за място на финала с Циципас

Съперник на Ноле за място на финала е Стефанос Циципас. Той се класира за полуфиналите на Ролан Гарос за първи път в кариерата си. Гръцкият тениист разби руснака Андрей Рубльов със 7-5, 6-2, 6-3.

Двубоят започна равностойно, като руснакът имаше лек превес и проби, но се пропука, когато сервираше за сета при 5-3. След това Циципас влезе в серия, обърна сета до 7-5 и даде само два гейма във втората част. В третия сет Рубльов отново нямаше отговор и загуби след час и 55 минути игра.

Циципас бе солиден на собствен сервис и завърши срещата с 35 печеливши удара срещу едва 17 непредизвикани грешки. Той имаше и страхотна успеваемост при излизанията на мрежата – 16/17.