Новак Джокович, US Open

Джокович тръгна с убедителна победа на US Open

Новак Джокович влезе лесно във втория кръг на Откритото първенство на САЩ, което се провежда в Ню Йорк. Поставеният под №1 сърбин победи босненеца Дамир Джумхур с 6-1, 6-4, 6-1. Това беше 24-и пореден успех за него през 2020-а.

Срещата продължи 1 час и 58 минути. „Във втория сет загубих концентрация и нещата станаха сложни. Още повече той вдигна нивото на играта си. Но след като спасих трите точки за пробив се върнах на правилния път“, заяви победителят. Той беше сериозно подпомогнат и от 41 непредизвикани грешки на Джумхур.

Следващ съперник на Джокович ще бъде британецът Кайл Едмънд. Едмънд отстрани в четири сета казахстанеца Александър Бублик. Мачът между Ноле и Едмънд ще е седми между тях и втори на US Open. Британецът има една победа над 33-годишния сърбин – през 2018-а на клей в Мадрид.

Джокович е трикратен победител в Ню Йорк – 2011, 2015 и 2018 г. Сърбинът преследва 18-ата титла от Големия шлем и в отсъствието на Надал и Федерер е големият фаворит в турнира. Между най-силните тук са Александър Зверев и Стефанос Циципас, които също спечелиха в първия кръг.