Новак Джокович

Джокович отнесе японец в Австралия само за 85 минути

Новак Джокович стигна с лекота до четвъртия кръг на Аустрелиън Оупън. Той се нуждаеше от само 85 минути, за да победи японецата Йошихито Нишиока. В отделните части резултатът беше 6-3, 6-2, 6-2.

Ноле беше безмилостно ефикасен. Поставеният под номер две проби пет пъти Нишиока от шест възможности.

„Сервирах отлично през цялото време“, обясни сърбинът. Той загуби само една точка в първите два сета на собствен сервис. И завърши с 93% успевамост при първия си сервис.

В следващия кръг Джокович ще играе с Диего Шварцман. Аржентинецът отстрани Душан Лайович след 6-2, 6-3, 7-6(7). „Шварцман е много бърз. Освен това играе с дясна ръка, така че ще трябва да сменя тактиката. Но ако сервисът ми пак е толкова добър, имам отличен шанс“, каза Ноле.