Новак Джокович

Джокович и Надал с победи № 50 през сезона

Новак Джокович и Рафаел Надал записаха своите победи № 50 през 2019 година. Ноле победи Кайл Едмънд, Надал се справи със Стан Вавринка. Така двамата се класираха за четвъртфиналите в Париж.

Сърбинът триумфира със 7-6(7), 6-1 за 1 час и 22 минути. Световният № 1 пропусна шест сет бола в първата част, включително три поредни в тайбрека, но успя от седмия опит. Във втория сет той нямаше проблеми и проби три пъти за крайната победа.

Сърбинът победа № 50 през сезона за 12-та година. Така той продължава борбата с Рафаел Надал за лидерската позиция в тениса през 2019-а. Испанецът ще поеме водачеството след края на турнира в Париж. Джокович обаче ще запази шанс отново да поведе, ако Рафа не спечели титлата в зала „Берси“.

Следващият съперник на Ноле е Стефанос Циципас. Това е повторение на четвъртфинала от Шангхай по-рано през месеца, когато гъркът надделя.

Надал се справи с Вавринка

Испанецът победи Стан Вавринка с 6-4, 6-4 за 1 час и 27 минути. Така той се класира за седмия си четвъртфинал в надпревара от Мастърс 1000 през сезона. Надал проби два пъти – по един във всяка част. Така той записа победа № 50 през годината за 11-ти път.

В следващия етап Надал ще играе срещу един от любимците на френската публика Жо-Вилфред Цонга. 34-годишният Цонга спаси два мачбола и записа обрат срещу Ян-Ленърд Щруф: 2-6, 6-4, 7-6(6).

Другата 1/4-финална двойка в долната половина на схемата противопоставя Гаел Монфис и Денис Шаповалов. Вчера Монфис обърна Раду Албот (4-6, 6-4, 6-1) и се приближи на един успех от финалите на АТП в Лондон. Шаповалов пък отстрани Александър Зверев след 6-2, 5-7, 6-2.