Новак Джокович
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Джокович си осигури мач с Надал в Париж – ВИДЕО

Новак Джокович се класира за полуфиналите на Ролан Гарос, след като победи Матео Беретини. Сърбинът се наложи след 6-3, 6-2, 6-7(5), 7-5 срещу деветия в света. В следващия си мач се изправя пред най-голямото предизвикателство – Рафаел Надал.

Иначе световният номер едно започна много силно и набързо спечели първите два сета. Ноле демонстрира отличен тенис пред погледите на 5000 зрители. В третия сет Беретини обаче измъкна тайбрека след три неочаквани грешки на съперника си.

Тъй като доближаваше 23 часа местно време, съдията подкани зрителите да си тръгнат. Те отказаха, което принуди рефера да го спре. Играчите влязоха в съблекалнята за 15 минути. Зрителите пък регираха с освирквания. Мачът все пак беше подновен и Джокович триумфира в настъпилата тишина.

Сърбинът и Надал ще се срещнат за 58-и път. В другия полуфинал се срещат Зверев и Циципас.