Новак Джокович

Джокович срещу Федерер на полуфиналите в Мелбърн

Новак Джокович ще се изправи срещу Роджър Федерер в полуфиналите на Откритото първенство на Австралия. Сърбинът победи Милош Раонич с 6-4, 6-3, 7-6(1) във втория четвъртфинал днес. По-рано Федерер спаси седем мачбола, преди да надвие Тенис Сандгрен.

Раонич демонстрира много силна игра от началото на турнира. Той не бе загубил сет и не бе допуснал пробив в първите си четири мача в Мелбърн. Срещу Ноле обаче силният му сервис не бе толкова ефективен и той даде множество възможности за пробив.

В първата част Джокера пропусна осем точки за брейк, преди все пак да вземе подаването на съперника си. Във втория сет сърбинът отново доминираше и направи един пробив, за да вземе частта с 6-3. Третият сет бе най-оспорван, като пробиви нямаше и се стигна до тайбрек. В него Джокович бе категоричен и се наложи със 7-1.

По този начин той постигна десета победа от десет мача срещу Раонич. Това е осми полуфинал за него Аустрелиън Оупън. В предишните седем случая той неизменно спечели титлата.

Мач номер 50 между Джокович и Федерер

Досега Ноле и Федерер имат 49 сблъсъка. До момента балансът е 26-23 в полза на Джокера. „Изпитвам огромно уважение към Роджър. Двубоите срещу Роджър и Рафа ме направиха играча, който съм днес. Нека по-добрият победи“, заяви сърбинът.

За последно двамата се изправиха в Мелбърн през 2016 отново във фазата на полуфиналите. Тогава Ноле триумфира след успех в четири сета.