Новак Джокович

Джокович е на 11-и пореден четвъртфинал в Париж

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Той надигра Карен Хачанов в три сета – 6-4, 6-3, 6-3, за два часа и 25 минути игра.

Макар че продължава напред без загубен сет Ноле доста се измъчи срещу руснака. Дори и затруднен обаче, на моменти той показваше, че може много повече. Сърбинът стигна за последен път тази фаза без загубен сет през 2015-а. Тогава той нанесе една от двете загуби на 12-кратния шампион Рафаел Надал във фазата на последните осем. После обаче остъпи във финала на Стан Вавринка.

Джокович се класира за 11-и пореден път на четвъртфиналите в Париж, след като отпадна в трети кръг на надпреварата през 2009-а. Тогава го отстрани Филип Колшрайбер.

Световният номер 1 проби в осмия гейм на първия сет, но руснакът направи рибрейк още в следващия. Джокера обаче дръпна в сетовете след нов пробив. Във втората част сърбинът стигна до успеха след един-единствен пробив в четвъртия гейм. В третия сет Хачанов оказа най-сериозна съпротива на номер 1 в схемата, въпреки че изостана с ранен пробив за 0-2. Последваха три поредни гейма на сметката на руския тенисист, който имаше и две точки за пробив и аванс от 4-2. Джокович обаче се измъкна и взе четири гейма, за да затвори срещата.

Негов съперник за място на полуфиналите ще бъде победителят измежду квалификанта Даниел Алтмайер и Пабло Кареньо Буста. Двамата с Джокович играха в Ню Йорк, където испанецът продължи след дисквалификация. Тогава Боле удари с топка съдия на линията. И в сблъсъка си с Хачанов, Джокера удари неволно съдия, но този път не бе изхвърлен от турнира, тъй като това стана след негов ретур по време на игра.