Новак Джокович
Снимка: twitter.com/atptour

Джокович триумфира в Ню Йорк за 24-ата титла от Шлема

Новак Джокович спечели финала на US open и взе 24-та титла от Големия шлем. В мача за трофея той би Даниил Медведев в три сета – 6-3, 7-6(5), 6-3. Двубоят продължи 3 часа и 16 минути.

Сърбинът вече има две титли повече от Рафаел Надал при мъжете. Освен това изравни и рекорда на Маргарет Корт. Австралийката има 24 отличия от Шлема.

За Джокович това е четвърта титла в Ню Йорк след тези през 2011, 2015 и 2018 г. Това е третото отличие от Шлема за него през тази година след Australian Open и Ролан Гарос. Сърбинът игра финал и на Уимбълдън, но беше победен от Карлос Алкарас.

Ноле взе и реванш от Медведев за загубата тук през 2021 г. Тогава руснакът му попречи да направи календарен Голям шлем.

На 36 години Джокович става и най-възрастният победител на US Open след 1968 г.  „В крайна сметка някой ден след 23, 24 години ще напусна тениса. Дотогава предполагам, че ще ме виждате малко повече. В момента не поставям никаква цифра в съзнанието си за това колко Шлема искам да спечеля. Ще продължа да ги приоритизирам като най-важните ми турнири и като местата, където искам да играя най-добрия тенис“, заяви световният номер едно.