Новак Джокович
Снимка: twitter.com/AustralianOpen

Джокович стигна експресно четвъртфинал в Мелбърн

Новак Джокович се класира експресно за четвъртфинал на Australian Open. Сърбинът победи след 6-2, 6-1, 6-2 представителя на домакините Алекс де Минор. Така Ноле уверено продължава битката си за десети трофей в Мелбърн.

Мачът беше равностоен до 2:2, след което четвъртият в схемата спечели девет поредни гейма. След това той нямаше спиране. „Направих най-добрия си мач от началото на годината“, заяви Джокович, който в миналия кръг отстрани Григор Димитров. Сърбинът пак игра с превързано бедро, но нямаше и помен от затрудение в придвижването.

Той вече има 25 поредни понеди на „Род Лейвър Арена“. Рекордьор с една повече е Андре Агаси.

В следващия кръг носителят на 21 титли от Големия шлем ще срещне Андрей Рубльов. Руският тенисист излезе победител в маратонски двубой с Холгер Руне. Рубльов спечели след 6-3, 3-6, 6-3, 4-6, 7-6(9). Той спаси два мачбола за Руне и навакса изоставане от 0:5 точки в тайбрека на последния сет.

Никой не иска да играе с Новак. Искам да съм в другата част на жребия„, пошегува се руснакът.