Дюрант вкара 50, Голдън Стейт би Клипърс – ВИДЕО

Голдън Стейт Уориърс надигра като гост Ел Ей Клипърс със 129:110 в мач номер 6 от плейофната серия. Така шампионът се класира за полуфиналите на Запад с 4:2 победи.

Двубоят започна по-добре за домакините, които търсеха успех, с който да достигнат до решителен седми мач в Оукланд. Те поведоха с 10 точки разлика, но още до края на първата четвърт воините обърнаха развоя на събитията. Във втората възпитаниците на Стив Кър бяха неудържими. Така те направиха преднина от 19 точки на полувремето – 62:43. Разликата достигна до 26 и Уориърс удържаха до края.

Кевин Дюрант вкара рекордните 50 точки

Над всички за победителите бе Кевин Дюрант, който записа рекордните в кариерата си за плейофи 50 точки. Стеф Къри добави 24, а Дреймонд Грийн постигна трипъл-дабъл – 16 точки, 14 борби, 10 асистенции.

За играчите на Док Ривърс, Данило Галинари завърши с 29 пункта, новобранецът Шей Гилджъс-Алекзандър добави 22. Моторите на Ел Ей от пейката – Лу Уилямс и Монтрезъл Херъл приключиха със скромните общо 18 точки.

Полуфиналът е Голдън Стейт – Хюстън

Така шампионът е на полуфинал срещу Хюстън Рокетс. Двата тима играха във финала на Запад миналата година, когато Уориърс обърнаха съперника след изоставане от 3:2. Първият двубой между съперниците е в неделя в Оукланд.

Тази вечер започват полуфиналите на Изток, където Торонто Раптърс приема Филаделфия 76-ърс.