Две големи нули на „Анфилд“ и в Лион

Ливърпул - Байерн, Анфилд
Мане опитва удар през Кимих

И двата мача от Шампионската лига тази вечер завършиха при резултат 0:0, въпреки че от тях се очакваше далеч повече. На „Анфилд“ Ливърпул и Байерн Мюнхен имаха общо само един точен удар. В другия сблъсък Лион и Барселона поне се отчетоха със 7. Реваншите са на 13 март.

Мане изпуска на „Анфилд“

Червените създадоха повече опасности, но или ги пропуснаха или бяха спряни от защитниците на Байерн. Които, на фона на слабото им представяне в Бундеслигата, днес бяха отлични. Садио Мане се отличи с най-много пропуски преди почивката. Матип също не успя да вкара гол отблизо. После пък защитникът на мърсисайдци сбърка и изчисти топката в Алисон, но тя излезе далеч от вратата.

През второто полувреме Нойер и компания се бранеха отлично на „Анфилд“. Ливърпул все пак имаше един шанс, но Мане не уцели вратата. Байерн обаче почти не атакуваше – Левандовски бе играчът с най-малко докосвания до топката, след него се нареди Коман.

Лион - Барса
Вратарят Антони Лопес е изпреварил Лео Меси и Лео Дюбоа
Тер Стеген измъкна Барса

В Лион домакините вложиха много усилия, но Барселона имаше повече положения. Най-чистото обаче бе за Лион. Терие стреля, Тер Стеген успя да изби топката, тя се отби в напречната греда и излезе. Преди това вратарят се намеси добре и при удар на Ауар. Каталунците отговориха чрез Меси и Дембеле. Аржентинецът обаче стреля в аут, а пък Антони Лопес спаси шута на Дембеле. После обаче Барселона започна да бърка прекалено често при последното подаване и положенията секнаха.

След почивката гостите притиснаха френския тим. Дембеле обаче нямаше ден и беше сменен от Филипе Коутиньо. Малко по-късно Жорди Алба изведе Луис Суарес на отлична позиция, но той не уцели вратата. Каталунците продължиха да натискат, но не успяха да вкарат гол.