Два гола на Роналдо донесоха обрат за Ювентус – ВИДЕО

Кристиано Роналдо вкара два гола и донесе обрата за Ювентус в гостуването на Емполи. Шампионът губеше на почивката, но спечели с 2:1.

Това бе девета победа в десет кръга за бианконерите. Те имат 28 точки, седем повече от втория, и са единственият тим без загуба в Серия А. Емполи пък продължава да няма победа от първия кръг насам.

Мачът в Тоскана започна с натиск на Юве. Шампионите обаче нямаха добри ситуации за гол. И бяха шокирани в 28-aта минута. Акуа проби отдясно и потърси Франческо Капуто. Голмайсторът пропусна топката за Кручни, но тя се върна при него след рикошет. Капуто стреля и отбеляза с чудесен фалцов изстрел към горния далечен ъгъл. Това бе четвърти негов гол от началото на сезона.

В края на първото полувреме се стигна до спорна ситуация, при която Леонардо Бонучи игра с ръка в наказателното поле. След видеопреглед на положението реферът Джанпаоло Калварезе обаче не даде дузпа.

Спорна дузпа за Ювентус

Бианконерите натиснаха здраво след почивката. Още в 49-ата минута Пянич можеше да изравни, но вратарят Проведел изби удара му в гредата. Гостите все пак изравниха пет минути по-късно. Тогава Роналдо се разписа от дузпа, отсъдена за изключително спорно нарушение срещу Пауло Дибала.

Емполи - Ювентус, Роналдо
Роналдо празнува втория си гол
Великолепен гол на Роналдо

В 70-ата минута португалецът отбеляза второ попадение със страхотен изстрел от границата на наказателното поле. Това бе седми гол за него с екипа на Юве. Така той излезе втори при голмайсторите в Серия А след Кжищоф Пионтек от Дженоа, който има девет.

Роналдо е замесен директно в 10 от последните 14 попадения на тима в първенството (седем гола, три асистенции). Четири от последните му попадения дойдоха в последните три мача от Серия А.