Интер - Ювентус
Снимка: twitter.com/inter_en

Дузпа в края донесе точка на Юве срещу Интер – ВИДЕО

Ювентус измъкна 1:1 от Интер в дербито на Италия. Голът за бианконерите срещу шампиона падна в 89-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за задържане на Алекс Сандро от Дъмфрис. Реферът прегледаи доста обстойно ситуацията на ВАР монитора. Треньорът на Интер Симоне Индзаги беше изгонен за реакцията си след отсъдената дузпа. Паоло Дибала вкара за 1:1, като той е реализирал 18 от 20 дузпи в Серия А.

Иначе Един Джеко изведе Интер напред в 17-ата минута. Той вкара добавка, след като Чалханоглу беше уцелил гредата.

Рома спря Наполи

Рома стана първият отбор, който спря Наполи в Серия А този сезон. Южняшкият сблъсък завърши 0:0, а преди това Наполи имаше осем поредни победи. Голове нямаше, но и двамата треньори – Жозе Моуриньо и Лучани Спалети – бяха изгонени.

Наполи и Милан водят с по 25 точки, Интер е трети с 18 точки. Ювентус е шести с 15 точки.