Жалгирис - Лудогорец
Снимка: fkzalgiris.lt

Дузпа в края класира Лудогорец в Лига Европа

Лудогорец ще играе в групите на Лига Европа за шести пореден път, след като елиминира Жалгирис. Българският шампион го направи с дузпа в 118-ата минута.

Тимът от Разград допусна много грешки и беше далеч от желаното. Жалгирис спечели с 3:2 редовното време и се стигна до продължения, в които Лудогорец изравни, за да продължи напред с общ резултат 4:3.

Домакините поведеха във Вилнюс още в 20-ата секунда. След началния удар Матиас Ойевуси се пребори с Антон Недялков и върна към връхлитащия Фабиен Урега за 1:0. В седмата минута Лудогорец изравни. Матиас Тисера стреля, вратарят Гертмонас спаси, но топката рикошира от Игор Тиаго и литовски бранител, за да попадне в мрежата.

Осем минути по-късно обаче Жалгирис отново поведе. Разписа се Оливер Буф след меле в наказателното поле.

След почивката разградчани продължиха да бъркат в защита, но пак изравниха. В 57-ата минута Матиас Тисера се пребори с бранител и направи 2:2. Само шест минути по-късно обаче Жалгирис пак поведе. И отново след груба грешка на отбраната, която позвали на непокрития Ренан Оливейра да вкара за 3:2.

Така се стигна до продължения. В тях и двата тима имаха шансове за гол, но не успяваха да ги реализират. В 118-ата минута резервата Мануел Шоу беше съборен в наказателното поле, а защитникът Оливие Вердон вкара за 3:3.