ЦСКА-София - Арда

Дунав спря ЦСКА-София с един точен удар – ВИДЕО

ЦСКА-София направи поредна грешна стъпка, като завърши 1:1 срещу Дунав. Червените записаха много пропуски и отправиха 19 удара към вратата на тима от Русе. Домакините пък вкараха с единствения си точен удар. Това направи Стефан Христов в края на първата. Евандро изравни за столичани през второто полувреме. Така ЦСКА-София има 12 точки и е пети. В следващия кръг червените се изправят срещу лидера Левски. Сините имат 4 точки повече от съперника си.

В началото гостите бяха по-дейни и Али Соу имаше няколко положения, но не успя да преодолее Благой Макенджиев. В 41-ата минута обаче червените допуснаха кошмарна грешка. Дунав загуби топката, но Тиаго задържа ненужно дълго. Той опита подаване към Рубен Албентоса, но Стефан Христов отне топката и наказа грубата грешка – 0:1. Той се разписа във втори пореден мач на драконите.

През втората част ЦСКА наложи тотален натиск. Той доведе до изравняване в 68-ата минута, когато се разписа Евандро. Бразилецът получи подаване в наказателното поле от Кристиян Малинов. До края червените направиха още няколко пропуска. Дунав пък заложи на опълчение и издържа.