Григор Димитров, Агаси

Драматично отпадане за Григор Димитров

Григор Димитров отпадна от турнира от сериите Мастърс в Маями. Той загуби от австралиеца Джордан Томпсън с 5-7, 5-7 в третия кръг на надпреварата. Подобно нещо се случи и преди година, когато хасковлията също отпадна в третия кръг.

За българския тенисист това бе първи турнир от два месеца насам. Той лекуваше контузия в рамото след края на Откритото първенство на Австралия. Димитров имаше предимство от пробив и в двата сета на мача, но допусна обрат и в крайна сметка отпадна от турнира.

В първата част хасковлията дръпна при 4-3, но загуби четири от следващите пет гейма. Във втория сет Димитров сервираше при 5-4, но съперникът му взе три поредни гейма. И в крайна сметка затвори мача след час и 47 минути игра. На моменти Григор беше видимо затруднен при придвижването си по корта. И това не му остави големи шансове срещу австралиеца.

Томпсън ще се изправи срещу Кевин Андерсън или Жоао Соуса на осминафиналите.