Реал Мадрид - Валядолид
Серхио Рамос празнува петия си пореден гол от дузпа

Драматични победи за Реал Мадрид и Барселона

Реал Мадрид и Барселона записаха драматични и късметлийски победи в Испания. Кралския клуб се справи с Валядолид с 2:0 с два гола след 83-а минута и взе първи успех от шест мача в Примера. Барса пък обърна Райо Валекано с 3:2 с два гола в последните три минути.

Късметът на Реал

Белия балет всъщност игра доста слабо и бе изпратен на почивката с освирквания. Но и Сантяго Солари имаше проблеми. Трима от титулярните защитници не бяха налични и дебют в Примера направи 21-годишният ляв бек Серхио Регуйон.

Винисиус Жуниор се покланя на „Бернабеу“

Ситуацията не се промени и през второто полувреме. Дори напротив – Рубен Алкарас удари греда за гостите, а Тони Вийя повтори упражнението. Солари обаче направи успешни смени. Той пусна Иско, Лукас Васкес и Винисиус Жуниор. Последният – 18-годишен нападател дойде през лятото срещу 50 млн. евро. Негов шут доведе до първия гол, но топката излизаше в тъч, ако не бе рикошетът в крак на защитник. А в добавеното време Бензема бе фаулиран в наказателното поле и Серхио Рамос се разписа за 2:0.

Райо - Барселона
Луис Суарес празнува победния гол за Барса

Драмата на Барселона

Часове по-късно Барса постигна забележителен обрат над Райо Валекано за петата си победа във всички турнири. И увеличи аванса си пред Атлетико Мадрид в класирането на четири точки. Луис Суарес изведе каталунците напред в 11-а минута след пас на Жорди Алба. Хосе Посо обаче изравни 10 минути преди почивката с прекрасен далечен удар. Посо трябваше да е резерва, но игра като титуляр вместо Алберто Гарсия.

След това Райо дори поведе. Голът за 2:1 бе дело именно на Алберто Гарсия. Той влезе като резерва в 56-а минута и 40 секунди по-късно, с първото си докосване до топката направи 2:1. Волето на Усман Дембеле и още един гол на Луис Суарес в края обаче донесоха успеха на Барса. 12-и пореден срещу този съперник, макар че до 87-а минута изглеждаше така, сякаш Райо ще спечели за първи път от 2002-а срещу каталунците. Заслуга за изравняването имаше и Жерар Пике. Централният защитник игра като нападател в заключителните минути и именно той свали топката за Дембеле.