Хари Кейн вкара една дузпа и пропусна тази, която беше отсъдена за нарушение срещу него
Вратарят на Ливърпул Лорис Кариус събаря Хари Кейн от Тотнъм

Драматичен финал за 2:2 между Ливърпул и Тотнъм

Ливърпул и Тотнъм не успяха да се победят в късния неделен мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Двата тима очаквано предложиха интригуващ двубой, с изобилие от драма и красив футбол. Червените останаха трети с 51-а точки, а шпорите са пети с 49.

Намиращият се в страхотна форма Мохамед Салах откри резултата още в 3-ата минута, като пресече пас назад на Ерик Дайър. Това бе 20-и гол за него в първенството през сезона. Преднината на мърсисайдци се запази до 80-ата минута. Тогава резервата Виктор Уаняма възстанови равенството с красиво попадение от далечна дистанция. Седем минути по-късно лондончани можеха да направят пълен обрат. Голмайсторът на тима Хари Кейн бе спънат в наказателното поле, но пропусна отсъдената дузпа.

Голове и хаос в добавеното време

Драматичните моменти обаче тепърва предстояха. Първо в 92-ата минута Мохамед Салах отново изведе червените напред с втория си гол в мача. Салах вече има 21 попадения в 25 двубоя във Висшата лига, като е номе едно по този показател в историята на Ливърпул. Две минути по-късно обаче съдията Джон Мос отсъди нова дузпа в полза на Тотнъм, като този път Кейн не пропусна от бялата точка, оформяйки крайното 2:2. Това беше гол номер 100 за него във Висшата лига. Кейн стигна до кота 100 за 141 мача, като само Алан Шиърър е бил по-бърз от него (124 срещи).

С ремито Тотнъм удължи серията си без победа срещу съперници от голямата шестица – Арсенал, Ливърпул, Манчестърр Сити, Манчестър Юнайтед и Челси, на 11 срещи.