Дортмунд - Гладбах, Холанд

Дортмунд започна с 3:0 над Гладбах

Борусия Дортмунд спечели лесно домакинството си на Борусия Мьонхенгладбах в първия си мач от новия сезон в Бундеслигата. Жълто-черните надделяха с 3:0 над своя съперник.

Титуляри в състава на Лусиен Фавр бяха четирима млади играчи – Рейна, Белингам, Санчо и Холанд. Именно комбинация между първите двама доведе до първия гол. Белингам изведе Рейна и той вкара за 1:0 в 35-ата минута. След почивката на два пъти за Дортмунд се разписа Ерлинг Холанд. Първият път – в 54-ата минута след дузпа. Вторият беше в 77-ата минута след пас на Санчо. Санчо удари и греда и се представи много силно.

Гладбах нямаше много положения. Тимът претендираше за дузпа след намеса на Хумелс срещу Тюрам. ВАР системата обаче показа, че такава няма.

На „Сигнал Идуна Парк“ имаше 10 000 зрители. Зрители имаше на стадионите в Берлин и Бремен – общо 8000. Те обаче видяха загуби на любимците си. Унион падна с 1:3 от Аугсбург, а Вердер – с 1;4 от Херта.

Щутгарт се завърна със загуба

Щутгарт падна в дербито на Баден-Вюртенберг при завръщането си в Бундеслигата. Швабите загубиха с 2:3 от Фрайбург. Петерсен и Салай дадоха комфортен аванс на гостите до почивката, а Винченцо Грифо малко след началото на втората вкара за 0:3. Щутгарт върна два гола чрез Калайджич и Фунду, но не стигна до изравняване.

Другият новак в Бундеслигата – Арминия Билефелд, завърши 1:1 при визитата си на Айнтрахт Франкфурт. Себио Соку даде преднина на Арминия, завърнал се в Бундеслигата след 11-годишно отсъствие, но Андре Силва донесе точка на домакините от Франкфурт.

В последния мач днес Кьолн падна с 2:3 от Хофенхайм.