Борусия Дортмунд - Унион

Борусия Дортмунд спечели, Санчо се завърна

Борусия Дортмунд и Волфсбург спечелиха мачовете си в Бундеслигата и продължиха преследването на място в Топ 4. Жълто-черните надвиха Унион с 2:0, вълците – Щутгарт с 3:1. Борусия Дортмунд е на пето място с 52 точки, Волфсбург е трети с 57. Между тях е Айнтрахт с 56.

Успехът за домакините в Дортмунд не дойде никак лесно. Унион игра много стабилно и създаде доста положения. Столичани обаче ги пропиляха, а и удариха две греди. Първата беше още в 12-ата секунда. Тимът на Един Терзич обаче поне т ози път не допусна гол, след като е предишните четири мача незименно трябваше да навакса пасив.

Борусия Дортмунд откри резултата в 27-ата минута. Холанд изпусна дузпа, но топката се върна при него, той преодоля Луте, а Ройс вкара отблизо за 1:0. След почивката в игра се завърна Джейдън Санчо и това определено оживи играта. Именно той изведе Герейро, който пусна на Белингам, но Ленц изчисти от голлинията. После Круза удари втората греда за Унион. До края Холанд изпусна три отлични положения, но Герейро все пак вкара за 2:0 в 88-ата минута.

В Щутгарт Волсфбург поведе още в началото чрез Шлагер. В 26-ата минута Фьорстер изпусна дузпа, а само три по-късно Вегхорст покачи на 0:2. Това е 20-и гол за него през сезона. Деморализираните домакини допуснаха трети гол в 65-ата минута, вкаран от Герхард, и интригата свърши. Все пак Щутгарт вкара за 1:3 в добавеното време чрез Гонсало Кастро.

Майнц постави нов клубен рекорд

В ключов мач на дъното Майнц победи Вердер с 1:0. Това беше шеста поредна загуба за зелените. И шеста поредна визита без поражение за Майнц, което е нов клубен рекорд. Единственият гол вкара Адам Салай в средата на първата част. В 44-ата минута Вердер изравни, но ВАР отмени гола за нарушение на Мьовалд в атака.

Майнц вече има 31 точки и изпревари Вердер, който остава с 30. 17-ят Кьолн има 26.