Борусия Дортмунд - Шалке 04

Дортмунд взе дербито на Рур срещу Шалке с 3:0

Борусия Дортмунд спечели с лекота дербито на Рур, побеждавайки Шалке 04 с 3:0. Така жълто-черните продължиха преследването на Лайпциг и Байерн Мюнхен. Лайпциг има 13 точки, Байерн и Борусия – по 12.

Тимът от Дортмунд имаше предимство през цялото време на дербито. На „Сигнал Идуна Парк“ имаше 300 зрители, които видяха как Шалке не отправи точен удар. Освен това кралскосините не вкараха в трети пореден мач на Борусия – това е негативен рекорд за тях. Освен това Шалке записа 20-и пореден мач без победа.

Всичките голове паднаха през второто полувреме. Завърналият се след коронавирус Мануел Аканджи вкара за 1:0 след корнер. Той се разписа в 55-ата минута. Шест по-късно резултатът вече бе 2:0. Холанд започна контраатака, комбинира със Санчо, тръгна на скорост, получи топката от Санчо и прехвърли вратаря.

Последният гол вкара капитанът Матс Хумелс. Той се разписа с глава след ъглов удар. Попадението беше първо за него в дербито в 19-ото му участие. „Признавам си – тежеше ми. Сега съм щастлив – имах този гол в списъка с нещата, които искам да направя. Освен това спечелихме на нула – великолепен ден“, коментира Хумелс.