Дортмунд вкара седем гола на Нюрнберг – ВИДЕО

Борусия Дортмунд наказа Нюрнберг със 7:0 и изравни втората си най-голяма победа в Бундеслигата. Рекордът е 11:1 над Арминия Билефелд през 1982-а. Жълто-черните обаче не бяха печелили със седем гола разлика от 1986-а.

Младокът Бруун Ларсен вкара първия гол още в деветата минута, като той се разписа за първи път в официален мач. Двайсетина минути по-късно Марко Ройс покачи на 2:0. Нюрнберг играше с петима защитници и това не се промени и след паузата.

Дортмунд - Нюрнберг
Бруун Ларсен благодари на Пулишич (вляво) за асистенцията за гола
Още пет гола за Дортмунд след почивката

Това, което се промени обаче, беше броят голове във вратата на франките. Играещият под наем от Реал Мадрид Хакими се разписа за 3:0 с първия си гол за Борусия. После Ройс вкара своето попадение номер 100 за клуба за 4:0. В последните 15 минути попадения добавиха още Аканджи – първото му за клуба, Санчо и Вайгл. За Санчо това бе първи гол през сезона. Англичанинът добави и асистенция за последното попадение – четвърта за него досега.

Санчо и Хакими празнуват шестия гол

Вайлг пък се разписа за първи път от 23 септември миналата година. Тогава той вкара при 6:1 над Гладбах.