Дортмунд - Майнц

Дортмунд спечели, Санчо пренаписа историята

Борусия Дортмунд си върна първото място в класирането след 2:1 над Майнц. Жълто-черните имат две точки повече от Байерн, който обаче е с мач по-малко. Баварците гостуват утре на Фортуна Дюселдорф.

И двата гола за тима на Лусиен Фавр вкара Джейдън Санчо. Той се разписа в 17-а и 24-а минута. Така англичанинът вече има 11 попадения в Бундеслигата и 12 гола във всички турнири. Санчо стана най-младият играч в историята, вкарал 11 гола. Асистенцията за първото попадение бе на Марио Гьотце. Втората – на Томас Дилейни.

Бюрки спаси три пъти Дортмунд за 10 секунди

Майнц обаче се върна в мача в 83-а минута чрез Робин Куаисон. Гостите можеха и да изравнят. Роман Бюрки обаче направи забележително тройно спасяване в края. Той спря Антъни Уджа на три пъти в разстояние на 10 секунди. Първо спря удар на нигериеца с глава, после извади добавката, а след това и акробатично воле.

Вердер продължава без загуба през 2019-а

По-рано през деня Вердер надигра трудно с 2:1 Фрайбург. Домакините трябваше да чакат до последния четвърт час, за да стигнат до крайния успех. Резултатът бе открит от Клаасен в 76-та минута. В 84-ата Гебре Селасие вкара за 2:0. В края Лука Валдшмид отбеляза почетното попадение за гостуващия състав.

Така Вердер остава непобеден през календарната 2019 – вече 14 последователни срещи. Бременци изпревариха Волфсбург и вече са шести. Вълците бяха минати и от Байер Леверкузен. Те паднаха с 0:2 от третия Лайпциг.

В следващия кръг бременци гостуват на лидера и действащ шампион Байерн Мюнхен. Фрайбург пък приема Борусия Дортмунд.