Монако - Дортмунд
Герейро (вдясно) празнува втория си гол

Дортмунд спечели групата си, Касияс взе победа номер 100

Борусия Дортмунд спечели групата си в Шампионската лига, като победи Монако с 2:0. Лидерът в Бундеслигата се възполва и от това, че Атлетико Мадрид не победи Брюж (0:0).

Жълто-черните играха предимно с резерви, но доминираха над монегаските. Лусиен Фавр направи девет промени в тима, който започна при 2:1 над Шалке в дербито на Рур. Ройс, Витцел, Дилейни, Санчо, Пишчек и Бруун Ларсен въобще не бяха в гурпата за двубоя. Играха само Диало и Хакими, а пък Бюрки, Аканджи и Алкасер останаха резерви. Жълто-черните обаче отправиха 14 удара към вратата срещу само шест за тима на Тиери Анри.

Герейро вкара и двата гола за Борусия Дортмунд

И двете попаденията бяха дело на Рафаел Герейро. Португалецът се разписа след пас на Филип в 15-а минута. А в 88-а бе изведен от Алкасер, за да покачи на 0:2. Това бяха трето и четвърто попадение за него през сезона – Герейро вкара и два гола на Атлетико Мадрид. В Бундеслигата обаче той не се е разписвал от ноември миналата година. Тогава вкара при 4:4 с Шалке 04.

Галатасарай - Порто

Касияс стана вторият играч със 100 победи в Шампионска лига

Икер Касияс пък записа знаменит юбилей при визитата на Порто на Галатасарай (3:2). Португалският вратар стана вторият футболист в историята със 100 победи в Шампионската лига. Преди него до тази кота е стигал само Кристиано Роналдо. Касияс игра за Реал Мадрид от 1999 до 2015-а, след което премина в Порто. Този сезон той има 8 сухи мрежи в 12 мача на португалския тим.

Въпреки загубата Галатасарай продължава в Лига Европа. Турския тим завърши с 4 точки – една повече от Локомотив Москва. Железничарите можеха да изпреварят Галатасарай, но паднаха от Шалке с 0:1. Голът вкара Шьопф в добавеното време.