Зенит - Борусия Дортмунд

Дортмунд спечели Група F, Лацио е втори

Борусия Дортмунд спечели Група F на Шампионската лига, след като обърна Зенит с 2:1. Лацио остана втори след 2:2 с Брюж. Борусия има 13 точки, Лацио – 10. Брюж остана трети с 8 точки, а Зенит е последен с една.

Борусия започна последните мачове с точка повече от Лацио. И след 27 минути орлите бяха първи – те водеха с 2:0, а тимът от Дортмунд падаше. Себастиен Дриуси вкара за 1:0 за Зенит в 16-ата минута след пас на Сутормин. Жълто-черните бяха без девет титуляри, обачеуспяха да обърнат мача през второто полувреме. Пишчек изравни в 68-ата минута, десет по-късно Витсел направи 1:2 след пас на Санчо. Освен това Юсуфа Мукоко стана най-младият играч в историята на Шампионската лига. Той влезе като резерва на 16 години и 18 дни.

Лацио поведе в 12-ата минута чрез Кореа, но Вормер изравни само три по-късно. В 27-ата Чиро Имобиле от дузпа направи 2:1. Брюж остана с човек по-малко в 39-ата минута, когато Собол беше изгонен. Белгийците изравниха четвърт час преди края чрез Ванакен, но нямаха сили за обрат.