Борусия Дортмунд
Снимка: twitter.com/bvb

Дортмунд спечели драматично срещу Хофенхайм

Борусия Дортмунд измъкна драматична победа с 3:2 над Хофенхайм в първия мач от третия кръг на Бундеслигата. Голът за успеха падна в добавеното време, малко след като гостите бяха изравнили за 2:2.

Иначе и петте гола паднаха след почивката, като тези за жълто-черните вкараха играчи, родени в Англия. Джовани Рейна откри в 49-ата минута. Той се разписа в 50-я си мач в Бундеслигата и стана най-младият играч, стигнал тази цифра. След час игра Баумгартнер изравни за гостите. Само осем минути по-късно обаче Джъд Белингам направи 2:1. Това е първо негово попадение през сезона.

В 90-ата минута Минас Дабур отново изравни – 2:2. Минута по-късно обаче Ерлинг Холанд вкара за 3:2 с 13-я точен удар във вратата на Хофе. Загубата е първа за гостите през сезона, докато Борусия Дортмунд записа втора победа. С нея жълто-черните излязоха временно начело в класирането.