Борусия Дортмунд - Майнц

Дортмунд се издъни срещу Майнц, Груев дебютира в Бундеслигата

Борусия Дортмунд сбърка срещу аутсайдера Майнц и стигна само до 1:1. Точката на „Сигнал Идуна Парк“ премести Майнц от последно на предпоследно място. Равенството със сигурност е разочароващо за жълто-черните, които миналата седмица победиха Лайпциг с 3:1.

Иначе Борусия започна с ранен гол – Холанд вкара още във втората минута. Попадението обаче беше отменено. Майнц играеше ултра дефанзивно и деструктивно и домакините нямаха много положения. Червените пък удариха греда, а после стигнаха и до гол. Той беше вкаран от Йозтунали в 57-ата минута. После Майнц удари още една греда, а Дортмунд се развихри. Тимът на Един Терзич натисна здраво и изравни в 73-ата минута чрез Мюние. Само три по-късно беше отсъдена дузпа – за нарушение срещу Мюние. Марко Ройс обаче я пропиля. Жълто-черните удариха и греда, но не стигнаха до втори гол.

В сблъсък на върха на класирането Волфсбург и Лайпциг направиха 2:2. Така за втори пореден кръг Лайпциг не успя да измести Байерн от първото място. Биковете имат 32 точки, една по-малко от баварците.

Тимът на Юлиан Нагелсман откри в четвъртата минута чрез Мукиеле. Волфсбург, който беше в серия от пет поредни победи на свой терен, обаче направи обрат до почивката. Вегхорст изравни, а после Щефен вкара за 2:1. Десет минути след паузата Орбан реализира за 2:2.

Илия Груев младши пък записа първи минути за Вердер в Бундеслигата. Той влезе в игра в добавеното време на двубоя срещу Аугсбург. Преди Нова година синът на Илия Груев записа първи минути за зелените в турнира за купата. Вердер спечели с 2:0 с два късни гола и се изкачи на 12-о място с 18 точки.

Другите два мача днес: Кьолн – Херта и Хофенхайм – Арминия завършиха 0:0.