Дортмунд - Леверкузен
Санчо вкара гол и подаде за още два

Дортмунд развинти Леверкузен, спечели само с 4:0

Борусия Дортмунд спечели с лекота с 4:0 срещу Байер Леверкузен и направи важна крачка към третото място в класирането. Головете вкараха Джейдън Санчо, Максимилиан Филип и Марко Ройс, който се разписа на два пъти. Жълто-черните можеха да спечелят и още по-убедително, но попадение на Ройс беше отменено, той пропусна дузпа, а и уцели греда. Така три кръга преди края Дортмунд има 54 точки, три повече от четвъртия Леверкузен. Това бе втора тежка загуба за тима след 2:6 от Байерн през седмицата за купата.

18-годишният герой Санчо

Над всички на терена бе 18-годишният Санчо. Освен че се вкара за първи път в Бундеслигата, той асистира и за още два гола, а освен това разнищи отбраната на Байер.

Винаги бяхме закъснели

„Направихме много силни 90 минути. А и победата срещу конкурент винаги е важна“, каза треньорът на домакините Петер Щьогер.

„Бяхме надиграни тотално и Борусия заслужено спечели. Имахме пет силни минути и след това винаги бяхме закъснели“, коментира треньорът на гостите Хайко Херлих.