Борусия Дортмунд - Байерн, Санчо

Борусия Дортмунд подчини Байерн за Суперкупата

Борусия Дортмунд спечели Суперкупата на Германия, след като победи Байерн Мюнхен с 2:0. Герой за жълто-черните бе 19-годишният Джейдън Санчо. Англичанинът записа гол и асистенция.

Домакините имаха повече шансове през целия двубой. През първото полувреме обаче Мануел Нойер спаси всичко, което можеше. Най-близо до гола бяха Ройс още в първата минута и Алкасер в 14-ата. За баварците най-доброто положение имаше Коман в 23-а минута.

Още в началото на втората част обаче Борусия Дортмунд поведе. Санчо изведе Пако Алкасер и испанецът вкара за 1:0. Това се случи в 48-ата минута. В 69-ата жълто-черните реализираха втори гол. Рафаел Герейро падайки изведе Санчо, а той с лекота се разписа, за да сложи точка на спора.

Англичанинът обаче бе сритан от Йошуа Кимих 15 минути преди края. Националът на Германия получи жълт картон, а малко по-късно накуцващият Санчо бе сменен.