Дортмунд - Гладбах

Дортмунд победи лидера Мьонхенгладбах

Борусия Дортмунд спечели с 1:0 срещу лидера Борусия Мьонхенгладбах, за да заплете възела в Бундеслигата. Гладбах остава първи с 16 точки, но всички отбори до девето място са събрани само в две точки разлика. Шалке пък има шанс да излезе първи, ако победи Хофенхайм в последния мач от кръга. Преди паузата кралскосините също можеха да станат лидер, но направиха само 1:1 с Кьолн, като допуснаха гол във втората минута на добавеното време.

Единственият гол на сблъсъка в Дортмунд вкара бившият играч на Гладбах Марко Ройс. Той се разписа в 58-ата минута. Асистенцията бе на друг бивш играч на гостите – Торган Азар. Азар дори прати топката в мрежата през първото полувреме. Попадението му обаче бе анулирано, заради засада на Ройс. Иначе и двата тима имаха огромен брой положения и само намесите на Зомер и Бюрки попречиха да има повече голове. Бюрки се контузи в средата на второто полувреме, но и заместникът му Хиц имаше ключови намеси. Той извади удари на Херман, Лайнер и Нойхаус.

Победата на жълто-черните бе първа за тях след три поредни равенства от по 2:2. С успеха тимът на Лусиен Фавр се изкачи на четвърто място с 15 точки. Толкова имат още Байерн и Лайпциг.

Успехът на домакините бе особено ценен и защото дойде без ключови фигури. Пако Алкасер е контузен, а Гьотце – болен от грип. Така на върха на атаката игра Юлиан Бранд. Джейдън Санчо пък бе изваден от групата за двубоя като наказание. Причината – закъснение след мача между България и Англия, където той влезе като резерва.