Бюрки Дортмунд, Buerki
Роман Бюрки спаси 11 удара, за да запази мрежата си суха

Дортмунд победи Гладбах с много късмет

Борусия Дортмунд победи съименника си от Мьонхенгладбах с 1:0 в късния неделен мач от Бундеслигата. С трите точки жълто-черните си върнаха второто място в класирането. Единственият гол падна в 32-а минута, когато Марио Гьотце изведе Андре Шюрле отляво в наказателното поле, той опита да му върне топката, но намери Марко Ройс, който с изключително техничен удар от 10 метра прехвърли вратаря Ян Зомер и прати топката под гредата. Това бе първи гол през сезона за Ройс, който се възстановяваше от контузия близо осем месеца.

Шестата поредна победа за Дортмунд над Гладбах обаче дойде с огромна доза късмет. Домакините имаха осем чисти положения, но ги изпуснаха. Освен това вратарят на гостите Роман Бюрки спаси 11 точни удара. Това бе четвърта поредна загуба за тима на Дитер Хекинг, като Гладбах няма гол в същия брой срещи.

Нов клубен рекорд за Дортмунд

Благодарение на победата Петер Щьогер постави нов клубен рекорд. Той стана първият треньор в историята на жълто-черните стартирал управлението си с осем поредни мача без загуба. Това бе и четвърти успех в също толкова срещи за отбора му. Следващият мач на Дортмунд е в четвъртък, когато отборът гостува на Аталанта в Лига Европа.