Дортмунд

Дортмунд победи Гладбах в сблъсъка на върха

Борусия Дортмунд ще посрещне паузата в Бундеслигата с комфортна преднина на върха. Жълто-черните спечелиха с 2:1 сблъсъка с втория Борусия Мьонхенгладбах. Така тимът на Лусиен Фавр има девет точки аванс пред Гладбах. Байерн, който днес гостува на петия Айнтрахт, обаче може да ги намали до шест, ако победи.

В основата на победата на Дортмунд бяха Марио Гьотце, Джейдън Санчо и Марко Ройс. Гьотце записа два асистенции, а пък Санцо и Гьотце вкараха головете.

Контузия на голмайстора Пако Алкасер

Двата тима започнаха предпазливо. Първата добра възможност се откри пред домакините. Герейро отне, пусна към Алкасер, който с едно докосване изведе Ройс. Ударът на германския национал обаче беше спасен от вратаря Ян Зомер. След половин час обаче голмайсторът на Бундеслигата напусна контузен. Вместо Алкасер на терена се появи Гьотце.

Два гола в края на първото полувреме

И той асистира за първия гол. Герейро пресече пас на младока Байер, изведе Ройс, който намери Гьотце на точката на дузпата. Гьотце продължи към Санчо, който излъга три пъти Вент и вкара за 1:0.

Преднината на домакините се задържа кратко, като в добавеното време Крамер върна Мьонхенгладбах в мача. Халфът овладя в наказателното поле и с добавка отблизо изравни. Крамер удари топката с ръка, но съдията прецени, че е е неволно.

Дортмунд играе много силно след паузата

След почивката жълто-черните играха много силно и не даде нито една възможност на Гладбах. И стигна до втори гол в 52-ата минута. Контра отдясно премина през Санчо и Гьотце, като последният изведе Ройс с подаване между краката на защитник. Капитанът на жълто-черните засече топката и върна преднината на отбора. Това бе 11-и гол за него през сезона.

Десет минути по-късно Ройс тресна страничната греда от пряк свободен удар.