Борусия Дортмунд
Снимка: twitter.com/BVB

Дортмунд победи без Холанд, Фрайбург се изкачи трети

Дори и без контузения Ерлинг Холанд Борусия Дортмунд победи Аусгбург. Жълто-черните спечелиха с 2:1, като записаха осми пореден домакински успех.

Те обаче сами се затрудниха, въпреки че поведоха още в началото. Реферът отсъди дузпа за нарушение на Хоувелеув срещу Мален, а Герейро я вкара за 1:0. Борусия контролираше мача, но Аугсбург изравни в 35-ата минута чрез Зекири. Това беше и първи гол за Аугсбург във визита този сезон.

Юлиан Бранд направи 2:1 в 51-ата минута. После жълто-черните изпуснаха куп положения да поведат, като се отличиха Ройс и Азар.

С трите точки Борусия Дортмунд събра 15 – една по-малко от лидера Байерн. 15 точки, но по-лоша голова разлика, има и третият Фрайбург. Южняците взеха с 2:1 визитата си на Херта и продължават без загуба през сезона.

Нилс Петерсен вкара 30-я си гол като резерва

Фрайбург поведе още в 17-ата минута чрез Лийнхарт. Херта изравни в 70-ата чрез Пионтек. Нийл Петерсен обаче отново демонстрира изключителната си ефективност като резерва. Той влезе в игра в 76-ата минута и само две минути по-късно вкара със задна ножица за 1:2. Това е неговият гол номер 30 като резерва в Бундеслигата и той падна в двубой номер 250 в елита.

Любопитно е, че треньорът Пал Дардай беше направил и петте си позволени смени още до 64-ата минута. Голът за столичани падна именно след комбинация между две резерви – Пионтек и Мителщед.

Гладбах спечели във Волфсбург след 18 години

В друг интересен двубой Борусия Мьонхенгладбах спечели за първи път от 2003-а насам във Волфсбург. Емболо откри още в самото начало със задна ножица, после асистира на Хофман за 2:0. Вълците намалиха на 1:2 в 25-ата минута чрез Валдшмит, който се разписа за първи път за клуба. Четвърт час преди края обаче Лакроа беше изгонен. Щиндл изпусна отсъдената в полза на Гладбах дузпа. В петата минута на добавеното време обаче Скали беше изведен от вратаря Зомер и направи 1:3.