Дортмунд - Шалке 04

Дортмунд отнесе Шалке с 4:0 в рестарта на Бундеслигата

Борусия Дортмунд отнесе Шалке 04 с 4:0 в първия кръг от подновения шампионат в Бундеслигата. Голямото дерби на Рур се проведе пред празни трибуни и при строги противоепидемични мерки. Играчите на Лусиен Фавр доминираха от началото и не оставиха съмнение в превъзходството си. Първият шанс обаче бе за гостите. Роман Бюрки обаче спаси два поредни удара в 26-та минута. Три по-късно домакините организираха чудесна атака, при която Торган Азар намери Ерлинг Холанд и младият стрелец на Борусия наказа Маркус Шуберт за 1:0.

В края на полувремето грешка на вратаря Маркус Шуберт позволи на Юлиан Брандт да намери Рафаел Герейро, който вкара за 2:0.

През втората част Дортмунд вкара още два гола във вратата на гостите. Азар ознаменува добрия си мач с гол след нова асистенция на Брандт. После Герейро оформи 4:0 с второто си попадение в двубоя.

Така Борусия се приближи на точка от лидера в таблицата Байерн Мюнхен, който утре гостува на Унион Берлин. Тимът на Дейвид Вагнер пък продължава със слабото си представяне от началото на 2020 – вече над 450 минути без гол в Бундеслигата.

Фрайбург изненада Лайпциг

Третият Лайпциг изненадващо се препъна срещу Фрайбург. Гостите откриха в 34 минута, когато топката се отби случайно в прасеца на Гулде. Това бе 9-и гол от корнер от последните 12, които южняците вкараха въобще. За Гулде това бе първо попадение през сезона.

Домакините имаха доста положения след паузата, но стигнаха само до един гол. Той бе дело на Поулсен в 77-та минута.