Борусия Дортмунд
Снимка: twitter.com/Bundesliga_EN

Дортмунд обърна Айнтрахт от 0:2 до 3:2 – ВИДЕО

Борусия Дортмунд направи забележителен обрат във визитата си на Айнтрахт Франкфурт. Жълто-черните изоставаха с 0:2 до 71-ата минута, но спечелиха с 3:2. Така те съкратиха разликата до лидера Байерн на шест точки. Вчера баварците паднаха с 1:2 от Борусия Мьонхенгладбах на старта на втория полусезон.

Гостите от Дортмунд започнаха много силно и имаха две великолепни възможности да открият до четвъртата минута. Кевин Трап обаче спаси ударите на Тома Мюние и Ерлинг Холанд. Орлите обаче оцеляха и вкараха за 1:0 от първото си положение. Костич центрира от статично положение и Боре направи 1:0. Попадението падна в 15-ата минута, а в 24-ата вече беше 2:0. Ройс сбърка при изчистване и подари топката на Боре, който вкара с лекота за втори път. После Костич и Ндика удариха греди за Айнтрахт. В добавеното време Трап спаси удар на Хумелс, а Мален уцели греда при добавката.

В началото на втората част Линдстрьом излезе сам срещу Кобел, но не успя да го преодолее за 3:0. После Холанд и Бранд изпуснаха да върнат Борусия в двубоя.

В последните 20 минути Айнтрахт обаче мина към опълчение и беше наказан. Резервата Торган Азар се възползва от пас на Холанд и направи 2:1 в 71-ата минута. Мален изпусна да изравни в 77-ата минута след нова отлична намеса на Трап. Минута по-късно Кобел попречи на Костич да направи 3:1.

Борусия Дортмунд натисна отчаяно в края и успя да изравни. Това се случи в 86-ата минута, когато Белингам засече центриране на Мюние. Три минути по-късно Дауд вкара красиво попадение за 2:3.  Жълто-черните спечелиха във Франкфурт за първи път от 2013-ата насам.

Хофенхайм излезе трети

Байерн води с 43 точки, Борусия има 37. Трети изненадващо се изкачи Хофенхайм. Южняците обърнаха с 3:1 Аугсбург и имат 31 точки. Това беше седми пореден мач за сините без загуба, като те имат пет победи и две ремита. Фрайбург е с 30 точки след 2:2 с Арминия Билефелд. Байер Леверкузен падна до петото място след 2:2 с шестия Унион. Байер има 29 точки, Унион е с 28.